Network Altyapı Hizmetleri

Safir Teknoloji A.Ş. Türkiye’deki bir çok büyük network’ün kurulumunu yapmıştır, İstanbul, Ankara, İzmir,Erzurum,Adana,Gaziantep,Antalya ve daha bir çok ilde Türkiyede Network kavramının daha yeni oluşmaya başladığı yıllarda network tecrübelerini edinmiştir.

Kusursuz bir ağ yapılanmasına sahip olabilmek için ağınızdaki AKTİF, PASİF tüm bileşenlerin üstün niteliklere sahip olması gerekir.
Safir Teknoloji, günümüz ağ teknolojilerini yakından takip ederek müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda üstün nitelikteki ürün ve hizmet gamı ile network sistemlerinde 5 ana başlık altında uçtan uca çözüm sunmaktadır.

network_alt_yapı_sistemi-1

Network Nedir ?

 • İki bilgisayar arasında yapılacak veri transferleri için avantajlıdır. Çünkü çok yavaş çalışan CD ‘ler bize vakit harcatmaktadır. Belki kapasitesi daha büyük olan taşınabilir depolama cihazları yani flash bellekler bir çözüm olabilir. Fakat sık sık veri transferi yapmak gerektiğinde, taşınabilir cihazlar da yavaş kalmaya başlayabilirler. Veri transferi için en ideal olanı, herhangi bir ekstra birime ihtiyaç duymadan, verileri bir sabit diskten diğer bir sabit diske kolayca aktarmanızı sağlayan bir Network kurmaktır.
 • Paylaşımı kolaylaştırır. Yeni bir bilgisayar aldığımızda eski bilgilerimizi Network sayesinde paylaşıma sunabiliriz.
 • Kuracağımız Network sayesinde birçok kullanıcıdan karşılıklı oyunlar oynayabilirsiniz. Böylece eğlence de artar.
 • Network sayesinde internet erişimi de paylaştırılabilir. Tek bir modem ile ağa bağlı bilgisayarların internet erişimi sağlanabilir.
 • Networke bağlı bilgisayarlar birbirlerinin kaynaklarınıda kullanabilirler. Tek bir yazıcıyı veya tarayıcıyı ağa bağlı bilgisayarların tümü kullanabilir. Böylece tasarruf da yapılmış olur.

Network Altyapı Hizmetleri ve Kablolama

Sağlıklı bir sistemin en önemli yapıtaşlarından birisi de, kusursuz çalışabilen bir ağ altyapısıdır. Sağlıklı altyapı üzerine oturtulmuş ağlar, hem yüksek performans hem de güvenlik için en önemli noktalardan biridir. GenOkA olarak, yeni kurulumlarda ve varolan sistemlerin yeniden yapılandırılmalarında, sisteminiz için en uygun kablolama alternatiflerini gerçekleştiriyoruz. Bakım Anlaşması dahilindeki firmalara bu hizmetimizi sürekli hale getiriyoruz. Altyapının sağlıklı çalışır durumda olduğunu periyodik testlerimiz, yönetilebilir ürünlerimiz ile bilginize sunuyoruz.

Network altyapı ve kablolama hizmetleri çerçevesinde aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz,

 • CAT-5, CAT-6 Network Kablolama Hizmetleri
 • Network Prizleri Montaj ve Test Hizmetleri
 • Server Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmetleri
 • Kabinet Montaj ve Temin Hizmetleri
 • Patch Panel, Switch Montaj ve Test Hizmetleri
 • Kablosuz Ağ Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri
 • Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Montajı
 • Kesintisiz UPS Hattı Kurulum ve Test Hizmetleri
 • Yapısal Kablolama
 • Ağ Veri Transfer Sistemleri
 • Data Center
 • Güvenli Geçiş ve PDKS Sistemleri
 •  Spesifik Ürünler

Ağ yapınızın sisteminize destek veren firma tarafından kurulmuş olması, oluşabilecek sorunlarda altyapı sorunlarının çözümünü ve tespitini hızlandırdığı gibi sistem destek verimliliğinizi de arttıracaktır. Bu güne kadar anlaşmalı bir çok firmamızın network altyapılarını kurduk ve yeniden yapılandırdık.

Ücretsiz Yerinde keşif ve ekspertiz hizmetimizle, sizin de network altyapınızı incelememizi, hesaplı, güvenli, yüksek verimli altyapı çözümlerini sunmamızı dilerseniz,

Network Altyapı Hizmetleri için lütfen bizimle iletişime geçin.

svs-telekom-kamera-access-point-kurulumu

IP Ses ve Görüntüleme Sistemleri

IP Telefon Santralleri, teknolojinin gelişimiyle birlikte vazgeçilmez iletişim altyapılarından biri haline gelerek büyük gelişimler kaydetmiştir.
IP santraller; düşük masraflı konuşma ücretinin olması, kurum çalışanlarının mobil olması, network altyapısı ile çalışabilmesi, ağ tabanlı bir yazılım kullanması, video konferans görüşmeleri sunabilmesi gibi artı özellikleri sayesinde analog sistemlere göre öne çıkmaktadır.
IP Kameralar, güvenlik ve denetleme gibi amaçlarla istenilen yerleri uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak ister kablolu ister kablosuz olarak kullanılabilmektedir.
IP Kameralar programlanabilme, görüntü kaydedebilme, alarm ve hareket algılayabilme gibi birçok özelliğe sahiptirler.
Ayrıca IP Kameralar ile görüntü aktarılan yerleri canlı olarak, her yerden izleyebilme imkanı sunmaktadır.
Safir Teknoloji, günümüz son teknolojisini yansıtan, geliştirilebilen bir yapıya sahip ve uzun yıllar hizmet verebilme özellikli IP santraller ve IP kameralar konusunda tecrübeli personeli ve geniş ürün yelpazesi ile müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel çözümler sunmaktadır.

Data Center

Günümüz teknoloji çağında bireysel bilişim araçları yani kişisel kullanıcılardan, global şirketlere kadar yapılan işle ilgili verinin spesifik ve güvenlikli bölgelerde tutulması en önemli gereklilik haline gelmiştir.
Bu nedenle günümüzde nitelikli Sistem Odaları ya da Data Centerların kurulması veri için büyük önem taşımaktadır.
Safir Teknoloji, nitelikli bir Sistem Odası ya da Data Center için gerekli olan;
• Yapısal / İnşai Sistemler
• Güvenli Enerji ve Kontrol Sistemleri
• Mekanik / İklimlendirme /Yangın Söndürme
olmak üzere bir Sistem Odasının yada Data Centerın tüm bileşenlerini eksiksiz projelendirmekte ve uygulamasını yapmaktadır.

Yapısal Kablolama

Data, ses ve görüntü sistemleri esnek, güvenilir ve hızlı veri akışını sağlayacak yapılara gerek duyarlar.
Yapısal kablolamanın bütün bileşenleri bu gereksinimlere yanıt vermelidir.
Safir Teknoloji, proje uygulamalarında tüm bu bileşenleri göz önüne alarak PUKO (Projelendirme, Uygulama, Kontrol ve Önlemler) prensipleriyle hizmetlerini gerçekleştirmektedir.
Yapısal kablolama çözümleri 2 ana bileşenden oluşmaktadır;
1) Bakır Kablolama ve Bileşenleri
2) Fiber Kablolama ve Bileşenleri
safir corundum sf utp kabl
ubnt airfiber 24 ghz kurulum

Güvenli Geçiş ve PDKS Sistemleri

Günümüz şartlarında güvenliğin sağlanması büyük önem taşımaktadır.
Belirli alan veya yapıların giriş ve çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacı ile X-Ray ve kapı tipi dedektörler kullanılmaktadır.
Ayrıca binanın içinde belirli bölüm ve odalarına girişte kartlı, şifreli ve parmak izli geçiş sistemlerinin kullanılması büyük önem taşımaktadır.
Safir Teknoloji olarak güvenli geçiş ve PDKS sistemlerinin tüm kurulumlarını, konusunda tecrübeli personeli ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Projelendirme ve Test

Safir Teknoloji tecrübeli ve uzman kadrosu, geliştirdiği ve uyguladığı projelerin sektördeki standartlara kurallara ve yönetmeliklere uygun olmasını sağlar. Ayrıca malzeme ve ekipmanlarda en yüksek standarda sahip ürünler kullanarak ağ kurulumunun kalitesinden ödün vermez.
Safir Teknoloji, data kabloların ve ağ araçlarının kat planları, lokasyonları, donanım odası tasarımları test ve sertifikaslandırma sonuçları da dahil olmak üzere kurumsal destek için müşterilerinin ihtiyacı olan her şeyi temin eder.