ubnt logo

UBNT.

Ubnt Networks , Kablosuz Ağ cihazları üreten bir Amerikan markasıdır. Ubiquiti Networks olarak da adlandırılan UBNT, 2011 yıllarında Amerika’da  kuruldu. Ubiquiti Markasının kurucusu Robert J. Pera’dır. Robert Pera, ABD’de Bulunan Silikon Vadisi içinde büyümüş olup dijital iletişim ve devre tasarımcılığı bölümünde uzmanlaşmış olan bir elektrik mühendisidir. Apple Inc. Firması ile ilk iş deneyimine başlayan Robert J. Pera, telefon ve Wireless ulaşımı olmayan kırsal alanlarda erişimi kolaylaştırmak, cihazların iletişim ağını güçlendirmek ve arttırmak amaçlı Federal Communications Commission altında çalışmalar yapmıştır. Steve Jobs ile yaşamış olduğu deneyim Pera’ya yeni bir ufuk açtı ve düşük maliyetli ve yüksek performanslı Wireless Antenleri ve modülleri geliştirmeye karar verdi. Ubiquiti Networks temelleri bu fikir ile 2005 yılında atıldı. Amaç, kırsal alanlara Wireless teknolojisini kablosuz erişim alt yapıları ile ulaştırabilmektir.

Resimde görmüş olduğunuz ubnt ürünü noktadan noktaya erişim yapmak için teknik ekibimiz tarafından kurulmuştur.

UBNT Ne işe Yarar ?

Dünyanın birçok noktasında kullanılan UBNT markası, noktadan noktaya (point to point) aktarımdan noktadan çok noktaya (point to multi-point) aktarıma, noktalar arasındaki ağ donanımlarının haberleştirilme sinden IP telefonların Km’lerce kablosuz haberleştirilmesini, güvenlik kameralarının kablosuz olarak aktarılmasına verilerin uzak mesafelere aktarılmasına kadar bir çok konuda kendisini kanıtlamış bir markadır. Ubiquiti markası altında, kısa mesafeden (100 metreden ) uzun mesafeye (100 km), mega bit hızdan gigabit hıza her amaç için farklı kullanıma açık ürünler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra erişim noktası (access point) ürünleri ile kendini kanıtlamış olan UBNT, ofis, otel, okul, hastane vs. kullanıcıların çok fazla olduğu noktalardaki İnternet gereksinimini, kullanıcılar arasındaki yük dağılımını oranlayan yönetim yazılımı ile kullanıcıların ağdan kopmadan kaliteli İnternet erişimi almalarını sağlamaktadır.

Kablosuz ağ ürünlerinin yanı sıra IP kamera, ağ anahtarları vb. ürünleri ile de yaygınlaşan UBNT markası, tüm dünyada ekonomik ürün gamı ile büyük bir yaygınlığa ulaşmıştır. Ürünlerin bilinirliği arttıkça kalite algısındaki yanılgı da azalmakta ve daha çok tercih edilmektedir. Ubiquiti ürün ailesi içerisinde oluşan UniFi markası bilinirlik algısına büyük katkı sağlamıştır.

UBNT ile Kablosuz Kamera ve Data Aktarımı.

Kablosuz video aktaubnt-kablosuz-kamera-aktarimi-1-minrım sistemi ile hiçbir fiziksel bağlantıya gerek kalmadan kuş uçuşu 50 km mesafeye kadar görüntülerinizi izleme merkezine aktarabilirsiniz. Maliyet açısından mevcut kablolu sistemlerden %50 daha uygun olmakla beraber, kurulum ve kullanım açısından daha verimlidir.

Kablo ve kanal çekilmesinin çok zor olduğu alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.  Kablosuz video aktarımı herhangi bir doğal afet ya da olağanüstü bir durumda hiçbir iletişim teknolojisine gerek kalmadan, görüntülerin taşınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle tüm şehir güvenlik sistemlerinde, okul, hastane, emniyet gibi resmi kurumlarda, büyük yerleşim sitelerinde, inşaatlarda, askeri güvenlik bölgelerinde, maden ocaklarında yani kablo ile bağlantının imkansız ya da çok zor olduğu, internetin ve uydu sistemlerinin olmadığı ya da devre dışı kaldığı her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Daha Fazla Bilgi için takipte kalın….